22 лютого 2018 р.

"Шахтар" перемагає у першому матчі 1/8

Довгоочікувана Ліга чемпіонів повернулася до України. У плей-офф гірникам дісталася вже знайома "Рома", яку вони проходили в сезоні 2010/2011. Щоправда, склад обох команд з того часу кардинально змінився. Все ж, як і тоді, італійці вважаються міцним горішком. Кваліфіковані гравці роблять погоду у грі вовків. Усі прекрасно розуміють, що донеччанам доведеться прикласти чимало зусиль для того, щоб вийти до наступної стадії. Водночас, усім було цікаво, в якій формі знаходяться українці. Чемпіонат стартував недавно, а товариські матчі на зборах неможливо зрівняти з офіційними. Однак у цей вечір за підопічних Фонсеки соромно не було. Приємно констатувати, що наша команда провела сильний матч і своєю грою продемонструвала, що із зимової перерви вийшла в чудовому настрої й повній боєздатності. Гра розпочалася напружено.
Гості почали активно пресингувати, але захисники вміло стримували атаки суперника. Було декілька хороших флангових підключень, однак, до завершального етапу справа не доходила. Ледве не зупинилося серце від удару Джеко. Боснійський форвард, після кутового, дивом не пропхав круглого в наші ворота. На щастя, Андрій П'ятов не зволікав і вже ногами виніс м'яч із лінії воріт. Слід зазначити, що під кінець тайму фізичні кондиції "Роми" були вищими. Футболісти в білій формі почувалися свіжішими. Прикро, але гості спромоглися забити в роздягальню. Ісмаїлі проспав забігання турецького вундеркінда Дженгіза Ундера, якому не склало труднощів пробити з близької дистанції українського голкіпера - 0:1. Загалом перший тайм можна вважати рівним, спостерігалися моменти з обох боків, але удача була на стороні гостей. Ніхто не міг передбачити, яким видасться тайм другий. "Шахтар" у цьому розіграші Ліги чемпіонів свою найкращу гру демонстрував у першій половині матчу. Хотілося, щоб у цей вечір статистика змінилася. На другу половину гірники вийшли з іншим настроєм. Суперника не було помітно. П'ятов мерз на воротах від безділля, а свою справу почали робити гравці групи атаки. Потужний пресинг призвів до голу. Ярослав Ракицький філігранно відправив круглого через усе поле, Феррейра блискуче м'яч приборкав, хитнув захисника й у ближньому бою переграв голкіпера - 1:1. Господарі тиску не зменшили. Вже спіймали кураж і побігли виривати перемогу у цьому матчі. Після перерви Ісмаїлі та Марлос почали розривати правий фланг римлян. Це призводило до небезпечних моментів. Спершу Марлос розстрілював ворота з декількох метрів, згодом Тайсон зарядив гармату, але ці, здавалося б "мертві" м'ячі, незрозуміло яким чином тягнув бразилець Аліссон. Цей хлопець по-справжньому рятував репутацію своїх одноклубників, адже лише за один тайм "Рома" могла пропустити набагато більше. Навіть така блискуча гра голкіпера не могла нічого вдіяти зі штрафним Фреда на 71 хвилині. Бразилець уміло перекинув стінку й поклав космічний м'яч у ворота свого співвітчизника - 2:1. Могли ще й на останніх хвилинах забивати, але Феррейра дубль зробити не спромігся. У кінцевому випадку, ми маємо вдалий рахунок після першої зустрічі. Головне не наварити в Римі. Всім зрозуміло, що в тому котлі буде грати непросто, але ми розраховуємо на досвід української команди і сподіваємося, що з цим завдання вони впораються. До речі, у сезоні 2010/2011 гірники перемогли в Італії з рахунком 2:3. Сподіваємося, що цю приємну тенденцію "Шахтар" продовжить. Матч-відповідь відбудеться 13-ого березня. Успіху!!!