6 вересня 2016 р.

Україна з Ісландією переможця не виявили

У першому кваліфікаційному матчі до чемпіонату світу українська збірна приймала ісландців. Після Євро в нашому складі пройшла певна ротація. Тренерський штаб теж не залишився без змін. Із цих пір головним тренером нашої дружини є Андрій Шевченко. Багато людей віднеслися до цього вибору скептично. Безперечно, Шевченко в минулому гравець світового рівня, а як тренер? У цьому плані питання залишається відкритим. Щоб там не було, після провального Євро треба було зібрати всі сили в кулак та показати найкращу гру. Та ще й суперник який! Гості стали певною сенсацією турніру. Мені ця команда завжди імпонувала і я щиро підтримував її. Хлопці довели, що, не маючи зіркових футболістів у своїй обоймі, можна завдяки характеру здобувати результат. Прикро, що матч був без глядачів, а нам би 12-ий гравець не завадив. Здивував Шевченко стартовим складом. Навіть не самим складом, а тактикою гри. Я не пригадаю, щоб ми колись грали у три форварди, а Ярмоленко взагалі виконував функції центрального нападника. Переходячи до самої гри, вона розпочалася для нас невдало. Після прикрого рикошету від Кучера Фіннбогасон вже на 5 хвилині вивів свою збірну вперед - 0:1. До 15 хвилини нервово виглядав Кучер, та ще й жовту картку заробив, але, на щастя, захисник гірників опанував себе. У першому таймі ісландці могли  вести більше в рахунку, але свої моменти вони не реалізували. Сказати, що суперник щось створював, також не можна. Прикро, що ми привозили самі собі: елементарні обрізки в центрі поля, - й суперник вже біля воріт П'ятова. Сподобалася гра наших. Непоганий контроль м'яча на чужій половині. Відзначу молодих Зінченка та Соболя, які відіграли свій матч на достойному рівні. Наприкінці тайму вдача повернулася на нашу сторону. На 40 хвилині Ярослав Ракицький потужно вдарив по воротах, із цим ударом голкіпер впорався, але відбив прямо на Ярмоленка, який зрівняв рахунок - 1:1. На другий тайм ситуація складалася більш успішніше. Було бажання вигризти гру, однак, прикро, що цю перемогу ми не здобули. На 82 хвилині Бутко заробив пенальті. До точки підійшов Коноплянка, в якого гра в цей вечір, відверто, не клеїлася. Новачок "Шальке" з одинадцяти метрів схибив. У першому кваліфікаційному матчі переможця виявлено не було. Чесно кажучи, гра видалася неоднозначною. Всі ми зараз шкодуємо, що не взяли три бажаних пункти, але ніхто не думає, що на 20 хвилину вже могли летіти у 2 або й у 3 м'ячі. Добре, що перший тур однозначного лідера не виявив. Справа в тім, що інші команди нашої групи зіграли в нічию, та ще й з однаковим рахунком (1:1). Хорвати вдома не змогли подолати турків, з якими не мали проблем на Євро! А Фінляндія розійшлася миром з Косово. Таким чином, після першого туру всі команди мають по одному пункту в таблиці. Наступну гру українська збірна проведе на виїзді 6 жовтня. Суперником стане збірна Туреччини. Успіхів та перемоги, хлопці!!!